Domů — Altecon s. r. o.

cz
en

 

Vítejte na stránkách Altecon s.r.o.

Společnost Altecon s.r.o. byla založena v roce 2002 jako obchodní a servisní firma specializovaná na průmyslovou čerpací techniku. Navázala tak na činnost pobočky společnosti Allweiler GmbH, která působila v České republice od roku 1994. Altecon je oficiálním zastoupením výrobců čerpadel sdružených ve společnosti Colfax Fluid Handling.

Nabízený sortiment zahrnuje šroubová čerpadla, odstředivá čerpadla, jednovřetenová a vrtulová čerpadla, vhodná pro použití v řadě průmyslových odvětví.

Průmyslová čerpadla

Čerpací technika v nabídce Altecon je zastoupená produkty firem Allweiler, IMO, Houttuin, Warren, Rosscor, náležejících do skupiny COLFAX Fluid Handling.

K čerpadlům jsou dodávány různé typy pohonů; střídavé motory Hoyer a Siemens, převodové pohony Nord a stejnosměrné motory Winkelmann.

Dvou a třívřetenová šroubová čerpadla

Mají využití v mnoha průmyslových oborech, kde jsou čerpány oleje a jiné mazavé kapaliny, např. pro cirkulaci mazacích a hydraulických olejů,  pro dopravu těžkých a lehkých olejů. 

Dvouvřetenová čerpadla Houttuin jsou využívána pro čerpání špatně mazavých nebo nemazavých kapalin.

Odstředivá čerpadla

Pro čerpání agresivních nebo neagresivních, čistých nebo znečištěných kapalin, studené nebo horké vody, kapalin nebezpečných pro životní prostředí, dále mazacích olejů a olejů pro přenos tepla, čerpání emulzí a chemických kapalin.

Jednovřetenová čerpadla

Použití pro dopravu a dávkování nízce i vysoce viskózních kapalin, neutrálních nebo abrazivních, obsahujících plyny nebo pěnících kapalin, s obsahem vláken nebo pevných částic.

Poradenství a servis

Tým pracovníků firmy Altecon vám nabízí poradenské a servisní služby v oblasti čerpací techniky, podložené 20letou zkušeností z odvětví energetiky, strojírenství, chemického a potravinářského průmyslu a ropného průmyslu.